Son seyahat kısıtlamaları ve artan vaka sayısıyla birlikte, COVID-19 karantinası ve kısıtlamaları nedeniyle denizaşırı ülkelerde mülk satın almak birçok yatırımcı için bir zorluk haline geldi. Küresel pandeminin işletmeler üzerindeki etkileri devam ederken, Türkiye’deki gayrimenkul sektöründen şirketler, yatırımcıların seyahat etmeden mülk satın almalarına yardımcı olmak için birçok etkili yol sunuyor. COVID-19 döneminde gayrimenkul yatırımı eskisinden daha zor görünse de, yeni online işlem sistemleri ile Türkiye’de emlak satın almak çok daha kolay hale geldi. Online işlem sistemi ile yatırımcıların evlerinin rahatlığında evrak işleriyle kolayca ilgilenmeleri mümkün. Bu çevrimiçi sistem üzerinden mülk satın almak, satın alma sürecini daha yönetilebilir ve kolay hale getirmenin yanı sıra yatırımcılara evde ve sağlıklı kalma fırsatı verir.

Online Tapu İşlem Sistemi

11 Nisan 2020’de Türkiye yeni online tapu sistemi Web-Tapu’yu duyurdu. Seyahat kısıtlamaları ve sağlık önlemleri nedeniyle yatırımcıların mülk satın alması için seyahat etmesi oldukça zor ve risklidir. Bu yeni online tapu sistemleri ile yatırımcılar hızlı ve güvenli bir şekilde gayrimenkul yatırımı yapabilmektedir. Bu çevrimiçi sistem, çevrimiçi satış, tapu ve ipotek gibi mülk satın almak için gerekli tüm işlemleri sağlar. Birçok gayrimenkul ve danışmanlık ajansı yatırımcıların gayrimenkul almak istedikleri bölgeler, gayrimenkuller ve diğer karlı gayrimenkul yatırımları hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Bu yeni online tapu sistemi yatırımcılar için süreci kolaylaştırırken aynı zamanda COVID-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı oluyor ve yatırımcıların ve ailelerinin COVID-19’a yakalanma şanslarını azaltıyor. Bu nedenle tapu sahibi olmanın pratik bir yolu olmasının yanı sıra, bu sistem COVID-19’un bulaşmasını önlemek açısından da büyük bir önlemdir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Dünyamız için bu zorlu zamanlarda internet hayatımızda çok daha aktif bir rol oynamaya başladı. Son zamanlardaki kısıtlamalar kapsamında internet, yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayan bir mülk bulmalarının yanı sıra mülk ve özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmelerine de olanak tanıyor. Online tapu sistemi ile yatırımcılar seyahat etmeden gerekli evrakları emlak acentelerine iletebilmektedir. İşlem oldukça kolay olmakla birlikte, çok ayrıntılı bir açıklama ve mülklerin olası kazançları için de uygundur. Yatırımcılar, danışmanlık acenteleri aracılığıyla gerekli tüm bilgileri görebilir, işlem için başvurabilir ve gerekli belgeleri yetkili mercilere gönderebilir. Bir danışmanlık şirketi ile çalışıldığında, yatırımcılar satın alma sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için vekaletname verebilirler. Bu sayede yüz yüze görüşmeden mülk satın almak ve tapu sahibi olmak mümkün olur.

Mülk Satın Alma Süreci

Online satın alma sürecinde profesyonel bir gayrimenkul danışmanlık firması ile çalışmak çok önemlidir. Süreç içerisinde profesyonel bir yaklaşım ve dikkat, yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayan bir mülk bulmak açısından oldukça önemli bir faktördür. Profesyonel bir firma ile çalışmak, sürecin doğruluğu ve güvenilirliği açısından da önemlidir. Beytkum Emlak Turizm Çeviri ve İnşaat Şirketi olarak noter, tercüme ve hukuk hizmetleri dahil olmak üzere gerekli tüm hizmetleri sunmaktayız. Tüm evrak işlemleri firmamız tarafından büyük bir özen ve profesyonellik ile yapılmaktadır. Sürecin gerektirdiği tüm hizmetleri sağlayan şirketimiz, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan mülkleri bulmalarına yardımcı olmaya özen gösteriyoruz. Yeni online sistem ve şirketimizin sunduğu hizmetler ile yatırımcılar için uzaktan mülk satın almak oldukça kolay ve güvenilir hale geliyor.